Запобігання дитячому травматизму в умовах воєнного стану

Дії учасників освітнього процесу                           в разі надзвичайних ситуацій

І в суспільстві, і в закладах освіти, і навколо них трапляються надзвичайні ситуації. Саме від умінь та навичок учасників освітнього процесу залежить їхнє життя та здоров’я, а також тих людей, котрі в цей час знаходяться поруч.

Уміння правильно оцінити ситуацію та обрати порядок дій є дуже важливим для кожної людини, а особливо – для працівників закладів освіти. Адже саме вони та їхні дії можуть врятувати як здобувачів освіти, так і самих працівників.

На сайті освітнього омбудсмена України оприлюднено орієнтовну схему для вибору алгоритму дій у разі надзвичайних ситуацій у закладі освіти. Це – досвід закордонних фахівців, адаптований для України. Також рекомендації фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій, закордонних фахівців із безпеки та шкільних офіцерів щодо дій у разі наступних надзвичайних ситуацій.

Більше інформації на сайті https://eo.gov.ua
Бесіди та поради щодо правил поведінки
в умовах воєнного стану

"Обережно: міни" методика проведення уроку з мінної безпеки для учнів 5-9 класів

Інформаційний комікс для дітей у воєнний стан

Фізична безпека дітей під час війни. Правила поведінки в евакуації, на окупованих територіях і в зоні бойових дій

Презентація про мінну небезпеку

Посібник «Супергерої безпеки»

Як підліткам самостійно убезпечити себе під час воєнних дій

Брошура «У разі надзвичайної ситуації або війни», розроблена Міністерством культури та інформаційної політики

Загальні поради під час обстрілів

Дитяча абетка безеки. Що робити, коли лунає СИРЕНА

Дитяча абетка безпеки від ДСНС

Мультфільм ЮНІСЕФ Україна про мінну безпеку: лісовий скарб

Обережно! МІНИ. Правила поводження.

Небезпечні знахідки

Посібник «Мінна безпека не безпека»

Посібник «Безпечний Пекосвіт»

(Посібники створені За матеріалами сайту Міністерства освіти і науки України)

Онлайн навчання з мінної небезпеки

(Громадською організацією «Асоціація саперів України» за підтримки МОН реалізовано проєкт навчання з питань мінної небезпеки на спеціальній онлайн платформі (лист МОН № 1/3798-22 від 01.04.2022)

Курс розрахований на 30 годин онлайн навчання.

Зареєструватись на курс можна за посиланням: https://eoreplatform.web.app/.

Після успішного проходження курсу навчання слухачі отримають відповідний сертифікат та мають змогу завантажити в особистому кабінеті необхідну навчально-методичну літературу в електронному вигляді.

Враховуючи широкомасштабну війну російських окупаційних військ на території України, набуті знання і навички з мінної небезпеки дозволять проводити інформаційні заняття з безпекових питань для учнів та вихованців.)

БЕЗПЕЧНІ ЛІТНІ КАНІКУЛИ

Безпека дітей під час війни є важливим питанням для дорослих! Життя в сучасних реаліях є дуже складне і знання з безпеки життєдіяльності є неабияк важливим його компонентом, як для дорослих так і для дітей.
 Бережіть себе і своїх рідних!

Бесіди, поради, рекомендації щодо правил поведінки в умовах воєнного стану
Методичні матеріали щодо запобігання дитячому травматизму

Рекомендуємо дотримуватись правил, наведених у пам'ятці поведінки дітей під час літніх канікул в умовах війни:

Безпечні літні канікули 2022 | Правила поведінки на час небезпеки та сигналів тривоги