Адреса: 61195, м. Харків, вул. Метробудівників, 17

725-18-64 Їдальня

725-18-64 Заступник директора з АГЧ

E-mail: [email protected]

Спеціалізація: англійська, французька, німецька мови
Мова навчання: українська
Кількісь класів: 31
Кількість учнів: 876
Кадровий склад: 71 співробітник

Науково-методична проблема школи:

Розвиток індивідуальних здібностей учня як складова реалізації диференційованого підходу до навчання та підвищення якості навчально-виховного процесу.

Концепція діяльності і перспективного розвитку.

Організаційна структура навчального закладу.

Структура науково-методичної роботи закладу.

Нагороди закладу:

У 2012 році ІІІ місце у смотрі - огляді навчально - матеріальної бази та військово - патриотичне  виховання допризивної молоді.

Історична довідка:

1990       Створення аерокосмічного ліцею «Вертикаль».

1991       Початок співробітництва з Харківським планетарієм.

Початок роботи авіамодельного гуртка. У навчальному закладі працюють 27 гуртків та секцій за  інтересами.

1992       Укладено угоду про співробітництво з ХАІ, ХДУ, Французьким культурним центром. Відкрито перший комп'ютерний клас. Команда учнів закладу (10-11 класи)- чемпіони міста з волейболу. Призери фестивалю ліцеїв у м. Новосибірську (Росія).

1993      Презентація ліцею. Відкриття другого комп'ютерного класу. Укладено угоду про співробітництво з ХІЛ-ом. Команда закладу - переможець обласних змагань з парапланерного спорту.

1994      Організація лабораторних практикумів на базі вузів міста. Підтверджено статус чемпіонів м. Харкова з волейболу.

1995      Ліцей - член УМАКО «Сузір'я». Початок співробітництва з Британським центром. Друге місце у міських змаганнях з лижних гонок.

1996      Створення на базі ліцею навчально-виховного комплексу №166. Звання лауреата конкурсу «Школа року» у м. Бєлгороді (Росія). Друге місце у міських змаганнях зі спортивного орієнтування.

1997      Перехід школи першого ступеня в окремий корпус. Перемога в інтелектуальних іграх серед школярів Київського району м. Харкова. Перемога в очному турі аерокосмічної школи «Сузір'я».

1998      Початок роботи навчального закладу в одну зміну. Перемога серед шкіл міста у лижних гонках. Перший футбольний матч між командами вчителів та учнів. Перемога у районному конкурсі з правової освіти школярів.

1999      На базі закладу розпочинає роботу футбольний клуб «Севср». Перемога у районному екологічному

конкурсі «Свій голос я віддаю на захист природи».

2000      Початок співробітництва з Нюрнберзьким центром. Відкриття музею історії НВК. Перемога у змаганнях зі швидкісного радіоорієнтування.

2001    Вибори шкільного Президента — новий крок у роботі учнівського самоврядування школи. Перемога у міському фестивалі «Золотий ОЛІМП».

2002      Реконструкцій актової зали закладу. Перемога у районних змаганнях турніру  «1000 команд»  та легкоатлетичній естафеті.

2003      Відкриття оновленого комп'ютерного класу. Друге місце за підсумками II туру учнівських олімпіад.

2004      Встановлення радіо-Internet –каналу. Перемога у районних змаганнях турніру «1000 команд». Друге місце за підсумками II туру учнівських олімпіад.

2005      Початок роботи в складі комплексу закладу дошкільного виховання. Друге місце за підсумками II туру учнівських олімпіад.

2006      Створення Харківської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 166 «Вертикаль» з поглибленим вивченням англійської, французької, німецької мов.

2008      Встановлено новий навчальний комп’ютерний комплекс у складі десяти комп’ютерів у кабінет інформатики.

2011      Малюкова Маргарита – «Учень року – 2011», стипендіат Президента України, абсолютний переможець МАН І-IV етапів, єдина в Україні отримала 200 балів по ЗНО.

2012      Губарєва Анастасія – абсолютний переможець МАН I-IV рівнів, всесвітній переможець МАН з французької мови.