Історія ліцею

Історія середнього загальноосвітнього навчального закладу №166 "Вертикаль"

У 1990 році на околиці міста Харкова побудували сучасну школу – аерокосмічний ліцей «Вертикаль». З того часу почалося укладання угод про співробітництво з Харківським планетарієм, з Харківським авіаційним інститутом ім. Жуковського, Національним університетом ім.В.Каразіна, Французьким культурним центром у місті Харкові. У 1992 році відкрито 2 комп´ютерні класи. В 2000 році руками учнів та вчителів створено музей історії школи.
Для поширення знань учнів про історію Української держави в школі на базі бібліотеки створено шкільний музей «Світлицю», в якому представлено різноманітні експонати, зібрані учнями, батьками, вчителями. Керівник - бібліотекар Полякова А. О.
 /Files/images/svtl.jpg
У шкільній бібліотеці, де з 2008 року підведено Інтернет, можна взяти необхідні книги, підготувати творчу роботу або реферат, отримати потрібну інформацію. Для розвитку фізичних здібностей дітей функціонують два спортивні зали, в яких проводяться не тільки уроки, а й заняття спортивних секцій та гуртків за інтересами. За бажанням батьків та учнів у школі відкриті позабюджетні гурки з різних напрямків, як: японська та іспанська мова, інформатика, бальні, сучасні танці, східні види боротьби, тощо. Навчально-виховний комплекс має свій дитячий дошкільний заклад, де працює 5 груп.
/Files/images/szena.jpg
В закладі є столярна, слюсарно-токарна майстерня, кабінет кулінарії, швацька майстерня, де діти навчаються на уроках обслуговуючої праці. Всі виховні заходи, концерти, зустрічі проходять у актовому залі. Смачно поїсти можна в нашій їдальні, де кваліфіковані кухарі готують безліч різноманітних страв. З метою підготовки школярів до участі у суспільному житті та набуття організаційних здібностей і розвитку працює організація шкільного самоврядування. Для розвитку творчих здібностей учнів працюють танцювальні гуртки, хоровий колектив, музична школа, гурток військово-патріотичного напрямку та інші.
/Files/images/kazaki.jpg
В нашій школі існує шкільне відділення Малої академії наук, до якого залучаються обдаровані діти для науково-дослідницької діяльності за напрямками: фізико-математичний, історико-географічний, хіміко-біологічний, філологія і мистецтво. Наші найкращі учні отримують стипендію Харківського міського голови М.М.Добкіна.
/Files/images/MAN.jpg
Більше 220 студентів ХНПУ ім.Г.С.Сковороди пройшли педагогічну практику в стінах нашого навчального закладу. Багато з них – наші випускники.